Sposoby nawigacji:
Bartosz Chmielnicki

Aktualne projekty

ACUART

www.acuart.pl

W 2017 roku, podsumowując dziesięć lat doświadczeń w prowadzeniu szkoleń z zakresu akupunktury i Medycyny Chińskiej założyłem Międzynarodową Szkołę Akupunktury Klasycznej Acuart.

Szkoła proponuje naukę akupunktury na wszystkich poziomach zaawansowania – od podstaw do poziomu eksperckiego, a jej program oparty jest na wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, a także wieloletnim doświadczeniu członków Rady Programowej – znanych na całym świecie praktyków i nauczycieli akupunktury.

Aktualnie kurs Akupunktury Acuart – poziom I prowadzony jest: w Katowicach (najbliższy kurs zaczyna się w kwietniu 2020 roku)

w Poznaniu – jako Wielkopolska Szkoła Akupunktury, we współpracy z Orkiszowymi Polami. Najbliższy kurs zaczyna się w styczniu 2020 roku. Zapisy i program na www.szkolaakupunktury.pl

w Spale – jako Spalska Szkoła Akupunktury, we współpracy z Akupunktura dla Ciekawskich. Najbliższy kurs zaczyna się w październiku 2019 roku.

Aktualne projekty

Prosto w Punkt

www.prostowpunkt.pl

Akupunktura polega na stymulacji punktów, których na ciele człowieka jest 361. Nauka wskazań do wszystkich tych punktów to zmora studentów wszystkich szkół akupunktury. Tymczasem każdy z punktów akupunktury ma swoją nazwę składającą się z dwóch lub trzech chińskich znaków. Zrozumienie ich etymologii i odniesień do kultury chińskiej pozwala na zrozumienie działania punktów.

W 2011 roku rozpocząłem projekt Prosto w Punkt, który w założeniu miał doprowadzić do stworzenia narzędzi pomagających studentom akupunktury w zapamiętaniu natury i działania punktów akupunkturowych. Do współpracy zaprosiłem Raniego Ayal i dr Yaira Maimon – rewelacyjnych akupunkturzystów i światowej sławy wykładowców. Wspólnie rozpoczęliśmy badanie punktów akupunkturowych, a wyniki naszej pracy zaczęliśmy przedstawiać w postaci symbolicznych rysunków. Z czasem stały się one podstawą naszych wykładów pozwalając naszym studentom na głębsze zrozumienie i szybsze zapamiętanie istoty fizjologii i patologii punktów akupunkturowych.

Wykłady prezentujące Prosto w Punkt (za granicą znany jako Gates of Life) prezentowałem podczas serii wykładów w szkołach akupunktury w Polsce, Niemczech i Czechach, a także na międzynarodowych konferencjach w Anglii i w Izraelu. Najbliższą edycję wykładów planuję na 2020 rok. Więcej informacji na stronie: www.prostowpunkt.pl

Aktualne projekty

Evidence Based Acupuncture

www.evidencebasedacupuncture.org

Akupunktura jest skuteczną metodą leczenia wielu chorób, a jej profil bezpieczeństwa jest nieporównywalny do żadnej innej terapii znanej współczesnej medycynie. Skuteczność, bezpieczeństwo i molekularne mechanizmy działania akupunktury są badane i potwierdzane przez wykładniczo rosnącą liczbę badań klinicznych.

Tym niemniej wiedza o tych badaniach wciąż nie jest powszechna, a grono tzw. sceptyków wciąż przedkłada własne przekonania ponad dowody naukowe. Dlatego też w 2014 roku stworzyłem witrynę prezentującą aktualny stan badań nad akupunkturą. Evidence Based Acupuncture rozwinęła się w międzynarodowy ruch, a tysiące ludzi na całym świecie mogą dzięki niej zdobyć aktualną wiedzę o stanie badan naukowych nad akupunkturą i podejmować świadome decyzje dotyczące swojego zdrowia.

Bartosz Chmielnicki